Eğitimli bir neslin Türkiye’nin aydınlık geleceği olduğuna inanan Akkök Holding, bu amaçla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Türkiye genelinde yürüttüğü Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi Projesi’ni Yalova’da 2009 yılında hayata geçirdi. Akkök Holding, taşınabilir bu eğitim projesiyle sosyal sorumluluk anlayışındaki geniş kesimlere ulaşma hedefini gerçekleştirirken, aynı zamanda 5 yıl boyunca da Yalovalı çocukların geleceğe her bakımdan donanımlı hazırlanmasına da önemli bir katma değer sağladı.

Akkök Holding’in çocuklarda özgüven, değerlilik, kendini ifade edebilme, yaratıcılık, empati gibi duygu ve becerilerin gelişimi için uygun ortam sunmak ve yaratmak, çocukların birer birey olarak değerli olduklarını hissetmelerine yardımcı olmak amacıyla Yalova’da hayata geçirdiği “Akkök Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi” ile proje süresince 102 km yol katedildi. Bu süreçte 14 bin 125 sayıda çocuğa eğitim desteği verilirken, 109 TEGV gönüllüsü de bu eğitimlere katkı sağladı.

Akkök Ateşböceği, 2009-2014 yılları arasında Yalova’da Taşköprü, Öğretmen Yusuf Ziya, Şaban Temüge, Saffet Çam, Mareşal Fevzi Çakmak, İsmet Paşa Mazlum Palabıyık, Orgeneral Selahattin Risalet Demircioğlu, Atatürk, Müfettiş Hamdi Girgin, Hayat Mahallesi, Hürriyet, GSD Eğitim Vakfı, Zübeyde Hanım, 700. Yıl Osmangazi, Sevim Göğez İlköğretim Okulları ve Mevlana İlkokulu’nda öğrenciler ile buluştu.

Akkök Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi çevre dostu …
Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimi’nde Akkök’ün diğer tüm projelerinde olduğu gibi çevre duyarlılığı dikkate alınarak treylerinin tamamında geri dönüşümlü malzemeler kullanıldı. Bu sayede, tırda kullanılan malzemelerin %80’ninin ekonomik ömrünü tamamladığında, geri kazanılabilmesi düşünüldü. Kullanılan malzemelerle enerji verimliliği sağlayan ve çevre dostu olan bu öğrenim birimi, OTOKAR tarafından Akkök’ün projesi için özel olarak üretildi.